BELYSNING / Bordslampor / Bordslampor 5762048
*
nr 576 2048
Bordslampor
Ett par, Spanien, keramik
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 april 2009
kl 17:14:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/4 09:48:28
1
100 kr
6/4 16:05:57
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor europa keramik spanien spansk spanska sydeuropa
-
6014 Bordslampa
Hans Agne Jakobson, Markaryd, Modell B-124, Design..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:39
-
6156 Fotogenlampa
+ 1 par lyktor, Karlskrona Lampfabrik, mässing. Hö..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:26
*
Bordslampor
nr 576 2048
Bordslampor
Ett par, Spanien, keramik
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 april 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/4 09:48:28 | 1 | 100 kr |
6/4 16:05:57 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor europa keramik spanien spansk spanska sydeuropa
-
6014 Bordslampa
Hans Agne Jakobson, Markaryd, Modell B-124, Design..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:39 -
6156 Fotogenlampa
+ 1 par lyktor, Karlskrona Lampfabrik, mässing. Hö..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:26